III Seminarium Cywilnoprocesowe pt. „Aktualne problemy orzecznicze”

W dniu 21 kwietnia 2023 r. w sali im. M. Filipowicza w budynku Sądu Okręgowego we Wrocławiu odbyło się III Seminarium Cywilnoprocesowe pt. „Aktualne problemy orzecznicze”.

Organizatorami wydarzenia byli:

  • Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu;
  • Okręgowa Rada Adwokacka we Wrocławiu;
  • Sąd Apelacyjny we Wrocławiu;
  • Sąd Okręgowy we Wrocławiu;
  • Centrum Mediacji i Arbitrażu;
  • Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA Oddział we Wrocławiu.

Głównym Koordynatorem wydarzenia był pomysłodawca Seminarium Cywilnoprocesowego prof. dr hab. Łukasz Błaszczak.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy części. Podczas pierwszego panelu, którego moderatorem był Dziekan ORA we Wrocławiu Sławomir Krześ omówiono zagadnienia związane z nadużyciem prawa procesowego i jego przejawami. Moderatorem drugiego panelu był SSA prof. dr hab. Jacek Gołaczyński. W tej części spotkania paneliści skoncentrowali się przede wszystkim na przedstawieniu zakresu umocowania pełnomocnika procesowego. Natomiast w ostatniej części wydarzenia, poświęconej wadliwości formułowania zarzutów na przykładzie apelacji i zażalenia, moderatorem był Wicedziekan Rady OIRP we Wrocławiu Krystian Mularczyk.

W Seminarium wzięli udział prelegenci – praktycy o uznanej w środowisku renomie, tj. SSO Wojciech Łukowski, SSO Grzegorz Karaś, Esq. LL.M adw. Paweł Wójcik, r. pr. dr Wojciech Dubis, r. pr. prof. dr hab. Łukasz Błaszczak, SSO Tomasz Biskup, SSO Katarzyna Wręczyńska, SSA dr Zbigniew Woźniak, r. pr. Maciej Bieszczad.

III Seminarium Cywilnoprocesowe, jak co roku, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem w środowisku prawniczym. Każdy panel konkludowała bardzo interesująca i owocna dyskusja z udziałem uczestników. Już teraz zapraszamy do lektury szerszego sprawozdania, które zostanie opublikowane w najbliższym numerze „Przeglądu Radcowskiego”.

Ze swojej strony gratulujemy Koordynatorowi inicjatywy i czekamy na kolejną odsłonę Seminarium!

III Seminarium Cywilnoprocesowe pt. „Aktualne problemy orzecznicze”